4. 6. 2016
ČVUT se stalo adoptivním rodičem lva indického – vzácného poddruhu lva, který v přírodě nežije nikde jinde než v indickém státě Gudžarát. Tři lvi chovaní od konce minulého roku v pražské ZOO jsou prvními po více než dvaceti letech, které se podařilo dovézt z Indie do Evropy.

Podpořit chov vzácné šelmy, znaku univerzity, se rozhodlo Vedení ČVUT. Návštěvníci pražské ZOO mohou lvy spatřit v Pavilonu šelem a plazů. Jako poděkování obdrželo ČVUT benefity v podobě zajímavých zážitků, například krmení žiraf, a dále volné vstupenky a permanentky. Ty budou předány k využití Univerzitní základní a mateřské škole Lvíčata a také je jako dárek k významnému životnímu jubileu získají zaměstnanci ČVUT v Praze.