Datum zveřejnění: 
31. 5. 2016
Týdenní exkurzi po českých elektrárnách a souvisejících závodech pořádala od 23. května pro studenty programu Elektrotechnika, Energetika a Management katedra ekonomiky, manažerství a humanitních věd Fakulty elektrotechnické. Akce se zúčastnilo 17 studentů prvního ročníku magisterského studia.

Během akce si účastníci mohli prohlédnout hnědouhelný lom ČSA (Severní energetická, a.s.), větrné elektrárny Habartice u Krupky, Elektrárnu Tušimice (ČEZ), rozvodnu elektřiny v Hradci u Kadaně (ČEPS), Plzeňský pivovar Prazdroj, Fotovoltaickou elektrárnu Bušanovice (Korowat), papírenský závod ve Větřní (JIP), vodní elektrárnu Lipno (ČEZ), teplárnu na biomasu v Trhových Svinech (THTS), Jadernou elektrárnu Temelín a Podzemní zásobník zemního plynu Háje u Příbrami (RWE).

Cílem exkurze bylo předvést studentům provoz energetických děl a seznámit je s jejich problematikou přímo v praxi. Týdenní návštěvy elektráren a dalších souvisejících podniků pořádá katedra ekonomiky, manažerství a humanitních věd s dlouholetou tradicí a již nyní je plánován další ročník.

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture