20. 5. 2016
Na 400 typů československých a zahraničních počítačů 70. a 80. let minulého století, které pocházejí ze soukromé sbírky Petra Váradiho ze Staré Paky, mohou shlédnout návštěvníci výstavy Století informace – počítačový svět na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, jejíž vernisáž se uskutečnila 19. května.

Strhující vývoj výpočetní techniky od druhé poloviny minulého století přiblíží expozice, kterou připravila ve spolupráci se soukromým sběratelem, Historická laboratoř elektrotechniky a kolektiv odborníků a pracovníků Fakulty elektrotechnické. Vedle dobových počítačů se návštěvníci výstavy budou moci seznámit i s televizními hrami, Pongy, dobovými kalkulačkami a dalšími periferními zařízeními. K nahlédnutí bude rovněž rozsáhlá literatura k historické výpočetní technice. Některé z vystavených strojů jsou funkční a určené k vyzkoušení.

Veřejnost může výstavu v budově fakulty v Dejvicích navštívit každou středu od 25. května do 15. června od 13.00 do 17.00 hodin, nebo po předchozí domluvě.

O Výstavě informovala také Česká tisková kancelářČeský rozhlas, server Novinky.cz, nebo deník Blesk.

Foto: SVTI - ČVUT FEL