16. 5. 2016
Ve dnech 12. až 15. května se na Výstavišti Praha - Holešovice uskutečnil 22. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2016. Na něm se představilo i nakladatelství ČVUT Česká technika, které v letošním roce zvolilo jako svoji expozici designový stánek skupiny návrhářů PET MAT z Fakulty architektury.

V atraktivní expozici ČVUT se svítícím recepčním pultem a dalšími výrobky z PET lahví se v rámci doprovodného programu uskutečnilo setkání s úspěšným autorem vysokoškolských učebnic a monografií prof. Ivo Krausem z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské. ČVUT bylo na letošním knižním svátku viditelné i díky expozici Severských zemí, kterou navrhly Monika Fišerová a Markéta Rádková z Ateliéru Jaroš – Gonzalez Fakulty architektury. Návštěvníci mohli též shlédnout panely s historickými mapami, které prezentovala Fakulta stavební v rámci kartografické soutěže Mapa roku.