2. 5. 2016
Studentky středních škol se 28. dubna v rámci akce Girls Day seznámily s vybranými pracovišti některých fakult ČVUT, a to v kampusu Dejvice a na Karlově náměstí. Zpřístupněny jim byly laboratoře Fakulty strojní, Fakulty elektrotechnické, Fakulty architektury a Fakulty stavební.

Na pracovištích v Dejvicích se dívky během exkurze blíže seznámily s biomechanikou člověka, která se vyučuje na Fakultě strojní. Na Fakultě architektury nahlédly do odborných ateliérů a na závěr pro ně byla připravena návštěva vodohospodářské a chemické laboratoře Fakulty stavební.

Na druhé exkurzi, probíhající na  Karlově náměstí, se představil Ústav letadlové techniky a na Ústav materiálů Fakulty strojní. Dále byla připravena prezentace Legorobotů na Fakultě elektrotechnické.

Girls Day probíhá současně v šestnácti evropských zemích s cílem získat dívky pro vědu a techniku a inspirovat je k výběru atraktivních a perspektivních oborů.