12. 9. 2015
Třetí ročník Vědeckého jarmarku se uskutečnil 9. září na Vítězném náměstí v Praze 6. Oblíbenou akci spolupořádali ČVUT v Praze a VŠCHT Praha společně s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a společností Věda nás baví. V letošním roce si vystavené exponáty přišlo prohlédnout 16 000 návštěvníků všech věkových kategorií.

Vědecký jarmark si klade za cíl přiblížit hravou formou vědu a výzkum žákům základních a studentům středních škol, ale i zvídavým dospělým. Vysoké školy, vědecké ústavy, zájmové organizace a instituce na svých stáncích ukazují, že věda je všude kolem nás a jak je potřebná v každodenním životě. ČVUT na jarmarku představilo všechny fakulty, které prezentovaly zajímavé vědecké projekty.

Reportáž z Vědeckého jarmarku připravilo Studio 6 České televize.