24. 7. 2015
Možnost strávit nezapomenutelné prázdniny měly ve dnech 13. až 17. července děti ve věku od 7 do 14 let. Celkem 96 účastníků Dětské univerzity z celé České republiky i ze zahraničí se formou příměstského tábora seznámilo s laboratořemi a výzkumem ČVUT. Při slavnostním zakončení akce v Betlémské kapli byl malým studentům udělen titul Malý bakalář (Bc. jr.) nebo Malý inženýr (Ing. jr.).

Více než čtyřicet odborníků z ČVUT připravilo pro děti interaktivní a zážitkový program, který zahrnoval ukázky unikátních technických laboratoří, malou vědeckou show s fyzikálními experimenty, Lego roboty, studentskou formuli, jízdy v elektromobilu, automobilové a letecké trenažéry, představení technologie 3D tisku a biomedicínského inženýrství, návštěvu Letiště Václava Havla s odborníky z Fakulty dopravní a další. Součástí Dětské univerzity, konané pod záštitou rektora prof. Petra Konvalinky, byly také sportovní aktivity organizované profesionálními dětskými trenéry. V průběhu týdne pracovali mladí studenti na svých bakalářských a diplomových pracích.

Více informaci o akci a fotogalerie z jednotlivých dnů jsou k dispozici na www.detska-univerzita.cvut.cz.

Informace o Dětské univerzitě přinesla ve své reportáži také Česká televize.