Datum zveřejnění: 
Tuesday, 16. August 2022, 10.13
Datum stažení: 
Wednesday, 30. November 2022, 10.13
Obsah: 

Řídicí orgán OP JAK vyhlásil dne 2. 8. 2022 výzvu č. 02_22_010 MSCA Fellowships CZ na podporu projektů Marie Skłodowska-Curie Actions typu „fellowship“, které v  hodnocení programů Horizont 2020 (výzva H2020–MSCA-IF–2020) a Horizont Evropa dosáhly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů, ale z důvodu nedostatku finančních prostředků v dané výzvě nemohly být financovány. Datum uzávěrky prvního běhu žádostí: 30.11.2022. Veškeré informace k výzvě naleznete na webu OP JAK. S dotazy ohledně této aktivity na ČVUT se obracejte na Odbor strukturálních fondů ČVUT

Základní informace k výzvě MSCA-F-CZ:

  • průběžná výzva, až 5 běhů příjmu žádostí, první běh s uzávěrkou 30. 11. 2022
  • v každém běhu může být podpořena pouze jedna žádost o podporu za jednoho žadatele (jedno IČ)
  • alokace výzvy 750 mil. Kč
  • spolufinancování 5 %
  • minimální ani maximální výše rozpočtu projektu není stanovena (resp. maximální výše do alokace výzvy)
  • délka projektu minimálně 12 měsíců, maximálně 66 měsíců
  • ukončení projektu nejpozději k 31. 12. 2028

Podporované aktivity výzvy MSCA-F-CZ:

Aktivita č. 1: Podpora „no money“ projektů MSCA – příjezdy do ČR

V aktivitě č. 1 je možné podpořit mobility typu MSCA Postdoctoral Fellowships (příjezdy do ČR), které byly v programu HE hodnoceny kladně (tj. získaly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů), ale nemohly být z programu HE financovány.

Žadatel je dále oprávněn předložit k podpoře také mobility typu MSCA Individual Fellowships – European (příjezdy do ČR), které byly ve výzvě programu H2020 (H2020-MSCA-IF-2020) hodnoceny kladně (tj. získaly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů), ale nemohly být z programu H2020 financovány.

Délka mobility mezi 12 až 24 měsíci.

Aktivita č. 2: Podpora „no money“ projektů MSCA – výjezdy z ČR

V aktivitě č. 2 je možné podpořit mobility typu MSCA Postdoctoral Fellowships (výjezdy z ČR), které byly v programu HE hodnoceny kladně (tj. získaly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů včetně), ale nemohly být z programu HE financovány.

Žadatel je dále oprávněn předložit k podpoře také mobility typu MSCA Individual Fellowships – European (výjezdy z ČR), které byly ve výzvě programu H2020 (H2020-MSCA-IF-2020) hodnoceny kladně (tj. získaly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů), ale nemohly být z programu H2020 financovány.

Délka mobility mezi 12 až 24 měsíci.

Aktivita č. 3: Podpora „no money“ projektů MSCA – Global Postdoctoral Fellowships

V aktivitě č. 3 je možné podpořit mobility typu Global Postdoctoral Fellowships s následným výzkumným pobytem, který je nedílnou součástí projektu v HE, v ČR, které byly v programu HE hodnoceny kladně (tj. získaly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů), ale nemohly být z programu HE financovány.

Délka mobility v zahraničí mezi 12 až 24 měsíci, následná mobilita v ČR v délce 12 měsíců.