23. 10. 2024
Fakulty a součásti ČVUT společně s dobročinnou organizací Nábor hrdinů hledají nové dárce kostní dřeně. Naším cílem je nejen rozšířit nábor do Českého národního registru dárců kostní dřeně, ale také zvýšit povědomí o důležitosti dárcovství. Jde o unikátní akci, kdy v jeden den, a to 6. listopadu 2024, bude na ČVUT k dispozici šest stanovišť v Praze a Kladně, kde se mohou zájemci celý den registrovat.

Kde?

• Fakulta stavební – Thákurova 7, Praha 6
  • Fakulta elektrotechnická a Fakulta strojní – Technická 2, Praha 6
  • Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky – Jugoslávských partyzánů 1580, Praha 6, vchod B3
  • Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská – Trojanova 339, Praha 2 (9–13.30 hodin), Břehová 7, Praha 1 (14–16 hodin)
  • Fakulta dopravní – Horská 3, Praha 2
  • Fakulta biomedicínského inženýrství – Sportovců 2311, Kladno (9–12 hodin), nám. Sítná 3105, Kladno (12.30–16 hodin)

Koho hledáme?

Jste ve věku 18–35 let, vážíte nad 50 kg a jste v dobrém zdravotním stavu? Pak jste ideálním kandidátem! Stačí jen 10 minut vašeho času, vyplnit krátký dotazník a nechat si odebrat vzorek z úst vatovou štětičkou.

Proč je to důležité?

• Každý čtvrtý pacient, který potřebuje transplantaci kostní dřeně, nemá v registru dárce s potřebnou genetickou shodou. Pomozte změnit jejich osud a staňte se hrdinou!
  • Pacient, který má podstoupit transplantaci kostní dřeně, nemá jinou naději na uzdravení.
  • Registrace neznamená darování, k samotnému odběru dojde pouze asi u 1 % všech zapsaných.
  • Darovat můžeš dvěma způsoby: odběr punkční jehlou z pánevní kosti pod plnou narkózou nebo separací přímo z krve, což vypadá podobně jako darování krevní plazmy a nebolí to!

Více informací:

Na webu: www.naborhrdinu.cz či www.kostnidren.cz

Sledujte Facebook a Instagram @naborhrdinu

Zúčastněte se celouniverzitní výzvy ČVUT a pomozte zachránit životy. Každý hrdina se počítá!