2. 7. 2024
Ceny Jana Opletala jsou iniciativou Studentské komory Rady VŠ a Díky, že můžem a představují nejvyšší národní studentské a mládežnické ocenění. Jsou udělovány ve třech kategoriích, a to za výjimečný přínos během středoškolského studia, za aktivní zapojení do akademické obce v rámci vysokoškolské samosprávy a za občanskou angažovanost (osobnosti do 30 let).

Tyto ceny jsou udělovány 11. listopadu, v den výročí úmrtí Jana Opletala. Jsou symbolickým vyjádřením našeho společného dědictví a slouží jako inspirace pro další generace, aby si vážily hodnot demokracie a lidských práv a aby se aktivně snažily o jejich ochranu a posilování ve společnosti. SK RVŠ uděluje ocenění od roku 2004, od loňského roku nově společně s Díky, že můžem.

ČVUT sdílí výzvu k nominaci od 25. září do 27. října 2024

Bližší info na Ceny Jana Opletala

(foto - web Ceny Jana Opletala)