Datum zveřejnění: 
7. 9. 2023
Ulice Technická ožije od půlky dubna do konce září bohatým programem kulturních akcí, přednášek a workshopů pod širým nebem. Projekt Vektor Technická nabídne příjemný prostor s kavárnou i bistrem, kde se přirozeně propojí studentský kampus s čtvrtí Dejvice.

Ulice Technická se i letos promění z rušného místa, kudy lidé většinou spěchají do školy nebo do práce, v zelenou oázu vybízející k odpočinku i zábavě. O společenský život – od produkce kulturních akcí po občerstvení – se postará kulturní centrum Klubovna a vietnamské bistro, oproti loňsku s rozšířenou nabídkou.

Těšit se můžete na hudební či divadelní představení, výstavy nebo populárně vědecké přednášky a workshopy i program pro děti. Jednou z novinek letošního Vektoru jsou lekce v současnosti velmi populárního tance na bruslích roller dance. Zájemců se ujmou lektorky z taneční skupiny Prague Roller Girls.

Novou sezónu odstartuje 18. dubna kampusový běžecký závod Cross Campus, do kterého se může zapojit veřejnost, následovaný koncertem kapely Dukla a sólisty Bariela. Do Technické můžete zamířit každý den, a když vás nezláká plánovaný program, můžete jen v klidu posedět pod sakurami.

Za Vektorem Technická stojí šest institucí zapojených v platformě Kampus Dejvice: České vysoké učení technické v Praze, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, městská část Praha 6, Národní technická knihovna, Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Jejich cílem je zatraktivnit dejvický areál a propojit v něm přirozeným a zábavným způsobem studentský, vědecký i společenský život.