Datum zveřejnění: 
20. 9. 2022
Závodní speciály studentských týmů ČVUT v Praze se 21. září 2022 od 9.00 hodin tradičně předvedou veřejnosti při exhibičních jízdách v rámci Závodního dne ČVUT v dejvickém kampusu.

Během dynamických ukázek se představí první česká hybridní formule týmu CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT v Praze, dále elektricky poháněná formule řízená jezdcem, ale také autonomní formule týmu eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT a spalovací a elektrické silniční závodní motocykly z dílny týmu CTU Lions z Fakulty dopravní ČVUT. Studenti budou také prezentovat výsledky letošní sezóny roku 2022.

Letošní verzi studentské formule CTU CarTech  zkonstruovali naši studenti jako hybridní vůz. Premiéra proběhla na autodromu v Mostě v rámci mezinárodní soutěže Formula Student Czech Republic. Techničtí komisaři označili naší FS.14 jako hybridní stroj, první v České republice.

Nesmírné množství práce na nové koncepci vozu se týmu vyplatila. Svědčí o tom zdařilé výsledky. Přestože má formule FS.14 zcela novou konstrukci, umístila se v jedné tuzemské a třech zahraničních soutěžích vždy v první desítce. Přitom nechyběla tradiční velmi silná konkurence týmů ze zahraničních univerzit.

Přijďte mladé konstruktéry povzbudit a blahopřát k úspěšnému startu monopostu nové generace!
 

Událost Závodního dne ČVUT najdete na facebooku zde