
„Plánování města vyžaduje komplexní přístup založený na koordinaci jednotlivých složek návrhu. Pro studenty je důležité naučit se vyhledávat a moderovat potřeby města a jeho obyvatel, komunikovat s klientem, vědět, jak zohlednit současné znalosti tvorby prostředí, pochopení jeho struktury a charakteru i významu veřejného prostoru a jeho systémového členění,“ uvádí Michal Kohout.
Publikace představuje možnosti spolupráce akademického sektoru s municipalitami, pro které může být takový postup vítanou možností získat aktuální impulsy pro další rozvoj vlastního vystavěného prostředí. Studenti se setkávají s reálnou situací, o které mohou nejen hovořit s přímými aktéry procesu urbanistického rozvoje obcí, ale především mohou nepřímo svými návrhy ovlivňovat diskusi nad koncepcí budoucího směřování obcí v této oblasti.
Autoři v knize shrnují své 15leté zkušenosti z výuky ateliérové tvorby, poznatky z praxe architektonické kanceláře, zkušenosti ze spolupráce s městy, výzkumné činnosti v oblasti bydlení a udržitelného rozvoje i poradenské činnosti pro veřejnou správu, neziskový sektor a mezinárodní organizace. Nabízí univerzální a zároveň jedinečný pohled interpretující tuto mnohovrstevnatou problematiku.
Kniha bude pokřtěna 15. 12. během Vánoční literární kavárny na FA v 18 hodin, dovolí-li to aktuální protiepidemická opatření. Zájemci si ji poté budou moci koupit ve fakultním knihkupectví a prodejně IKAN partner v přízemí Nové budovy ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6.
O knize:
Plánování města / Příručka mladého urbanisty
Autoři: Michal Kohout, David Tichý
Spolupráce: Filip Tittl, Šárka Doležalová
Vydavatel: České vysoké učení technické v Praze v roce 2021
304 stran
ISBN: 978-80-01-06879-3
Foto, zdroj: Jiří Ryszawy, ČVUT v Praze
Kontaktní osoba: Romana Vylitová