Datum zveřejnění: 
4. 11. 2021
Světová výstava Expo 2020 otevřela své brány 1. října 2021 a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první světovou výstavu, která se uskuteční v regionu Střední východ, Afrika a jižní Asie a také je poprvé jejím hostitelem arabská země. Český národní pavilon vyrostl podle architektonického návrhu architektů Jana Tůmy a Jindřicha Ráftla, kteří jsou absolventi Fakulty architektury ČVUT. A co dalšího uvidíte v rámci stálé expozice a rotačních expozic z ČVUT?

Společným jmenovatelem vystavených produktů ve stálé expozici Českého národního pavilonu je voda a ekologická udržitelnost. Jádrem pavilonu a technologickým „zázrakem“ je proto systém S. A. W. E. R., který dokáže vyrábět vodu ze vzduchu s využitím solární energie a kultivovat poušť pomocí podpovrchových kultur, které vyvíjejí naši vědci z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, Fakulty strojní ČVUT společně s AV ČR.

Od 23. října do 14. listopadu 2021 se vám v rámci rotační expozice nazvané „ROBOT'S 100th BIRTHDAY“ představí autonomní drony týmu Multirobotických systémů Fakulty elektrotechnické ČVUT, který vede doc. Martin Saska a který patří k absolutní světové špičce.

Od konce října do poloviny listopadu bude ČVUT komunikovat s návštěvníky prostřednictvím svého zástupce možnosti studia v cizojazyčných studijních programech. 

Představíme také prestižní projekt skupiny šesti evropských univerzit, s názvem EuroTeQ Engineering University, jehož jsme od loňského roku členem.

Více informací o prezentaci ČVUT na EXPO 2020 najdete na této stránce.

Foto, zdroj: https://www.czexpo.com

Kontaktní osoba: Andrea Vondráková