9. 10. 2020
Dne 28. listopadu proběhne virtuální Qminers Quant Hackathon 2020, který společně organizují Fakulta elektrotechnická ČVUT a startup Qminers. Soutěž je určena všem studentům a studentkám, kteří si troufají na nelehké programovací výzvy. Cílem hackathonu je využít strojové učení v algoritmickém obchodování, a porazit tak sportovního bookmakera. Výherci si mezi sebou rozdělí částku 100 000 Kč. On-line hackathon se odehraje ve dvou fázích, od 1. do 27. listopadu bude probíhat samotné testování, 28. listopadu se uskuteční finále a vyhlášení vítězů.

Během hackathonu se soutěžící stanou profesionálními sportovními sázkaři s cílem vyhrát co nejvíc peněz. Na měsíc získají reálná data fotbalových výsledků, aplikují na ně metody strojového učení a zvolí vhodnou sázecí strategii proti virtuálnímu bookmakerovi. Dvacet nejlepších týmů nakonec poměří síly na on-line finále hackathonu 28. listopadu. Ti, kdo na sázkách pomocí prediktivního modelování získají nejvíce peněz, si z hackathonu odnesou i reálnou finanční odměnu ve výši 60 000 Kč, 30 000 Kč a 10 000 Kč.

Registrace týmů probíhá do 31. října na www.qqh.fel.cvut.cz.

Plakát k akci najdete zde.

Kontaktní osoba: Karolína Poliaková