23. 1. 2020
ČVUT v Praze podporuje projekt Česká věda do Malého Tibetu neziskové organizace Brontosauři v Himalájích. Cílem projektu je zajistit pravidelnou výuku věd ve škole Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh (severní Indie). V létě 2020 bude dokončena nová školní budova s učebnami specializovanými na fyziku, chemii, biologii a IT.

Brontosauři v Himalájích podporují rozvoj školy Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh od roku 2008. Od té doby se zvýšil počet dětí z 80 na 250, studenti se stali nejlepšími z celého okresu a na investice jsme získali 14 mil. Kč, včetně darů od Dalajlámy. Zaměstnanci a studenti ČVUT v Praze se mohou zapojit následujícími způsoby:

1.       Odjet učit vědu děti do Malého Tibetu na 14 dní začátkem srpna (přihláška do konce ledna)

2.       Poskytnout finanční dar na nové vybavení učeben nebo darovat použité vybavení

3.       Odjet školit tamní učitele, jak využívat jejich novou infrastrukturu

Přihlásit se na cestu je potřeba do konce ledna.

Více o možnostech zapojení zde: www.vedadotibetu.cz

Kontaktní osoba: Alena Bohacova