14. 10. 2019
Televizní minisérie HBO Černobyl se stala jedním z nejlépe hodnocených seriálů v historii a z udílení cen Emmy za televizní tvorbu si letos odnesla hned tři z hlavních cen. Připomínka události z roku 1986 ve společnosti silně rezonovala a přitáhla pozornost k problematice jaderné energetiky. Přestože se tvůrci seriálu snažili o co největší autenticitu, přece jen ne vše odpovídá skutečnosti. A právě o tom promluví na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) v přednášce nazvané Černobyl: seriál a realita Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), která se tématu osobně dlouhodobě věnuje. Přednáška se koná ve středu 16. října od 15.30 hodin v posluchárně 115.

Přednáška je součástí fakultních kolokvií, v rámci kterých přední domácí i zahraniční odborníci přístupnou formou hovoří o aktuálních tématech i výsledcích výzkumu. Přednášky se konají během semestru vždy ve středu a jsou otevřeny širšímu publiku, nejen studentům a pracovníkům fakulty.

Kontaktní osoba: Jan Kadeřábek