10. 8. 2019
ČVUT v Praze ve spolupráci se sdružením Czechitas připravuje letos již po páté Letní školu IT pro studentky středních škol. Uskuteční se v termínu od 18. do 23. srpna na půdě ČVUT. Registrace probíhá do 31. července 2019.

Letní IT škola je pro studentky ve věku 14 až 19 let koncipována jako týdenní tábor s pevným programem od 8 do 20 hodin, v některých případech až do 22 hodin. Součástí programu budou teoretické přednášky i praktické workshopy, kde si studentky samy vyzkouší programování, grafickou tvorbu, interaktivní hry a absolvují exkurze. Většinu času účastnice stráví na Fakultě informačních technologií ČVUT, ubytování mají zajištěno na Sinkuleho koleji v rámci Kampusu Dejvice.

Smyslem akce je během jednoho týdne naučit i úplné začátečnice základy programování, vytvářet webové stránky a pracovat s grafickými programy.

Více informací o projektu najdete zde.