Datum zveřejnění: 
7. 8. 2019
Ve dnech 14. až 17. srpna proběhne na polygonu v Mostě další ročník soutěže Formula Student Czech Republic. ČVUT v Praze budou na závodech zastupovat týmy eForce FEE Prague Formula a CTU CarTech.

Tým eForce bude na okruhu obhajovat loňské absolutní vítězství. Na závodech představí již osmou generaci elektrického monopostu. Aerodynamické prvky formule jsou navrženy tak, aby generovaly požadovaný přítlak a usměrňovaly tok vzduchu. Přepracování zadního a předního křídla je uzpůsobeno tak, aby dodávalo dostatek přítlaku na přední i zadní nápravu a zlepšilo jízdní vlastnosti. Nově se na autě objeví difuzor, který má pomoci k lepším časům na trati. Přední křídlo dostane nový způsob uchycení, aby se dalo snadno sundat a přenastavit, splitter je tentokrát mnohem propracovanější a lépe chrání zařízení pod podlahou.

Tým CTU CarTech získal letos v holandském Assenu mimořádné ocenění - pohár za první místo v disciplíně Cost and Manufactoring a celkově se umístil na 9. pořadí. V italské soutěži ve Varano se pak umístil na 3. místě. Nová formule studentů Fakulty strojní ČVUT se vyznačuje například nižší hmotností a rozložením váhy, nebo změněnou pozicí sání na pohonném ústrojí.

Více informací o závodech najdete zde.

Kontaktní osoba: Adam Čumrda a Jan Michálek