Aktuálně

Zveme vás na poutavou přednášku o bezpečnostních procesech, které firma Westinghouse implementovala v rámci technologie AP1000.
Pojeďte s námi v létě na sportovní kurz. Vyzkoušejte nové aktivity, poznejte nové kamarády, aktivně sportujte a relaxujte celé léto. Zahájení zápisu od 6.2.2023 na našich stránkách.
Pohled do jednoho z oborů budoucnosti nabízí předmět Kvantové počítání, který v letním semestru rozšíří nabídku předmětů studijního programu Otevřená informatika na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Předmět vyučovaný v angličtině na katedře počítačů mohou navštěvovat i zájemci a zájemkyně z jiných studijních programů FEL a dalších fakult ČVUT. Cílí především na student(k)y navazujících magisterských programů, případně třetích ročníků bakalářských programů.
Fakulta architektury ČVUT v Praze zve k návštěvě pravidelné výstavy semestrálních projektů. Výstavní přehlídka nabízí výstupy ze 68 ateliérů tří studijních programů – Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Práce jsou k vidění do 10. února v budově Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.
Od 1. do 24. února je spuštěn dodatečný zápis do katalogu kurzů EuroTeQ. Máte možnost studovat zajímavé předměty na předních evropských technických univerzitách, a to i on-line formou.

Stalo se

Národní centrum Průmyslu 4.0 má nového ředitele, kterým se stal dosavadní zástupce Robert Keil. Jaroslav Lískovec koordinuje vznik Evropského centra pro digitální inovace (EDIH ČVUT), které s NCP 4.0 intenzivně spolupracuje v oblasti využití akademické infrastruktury pro digitalizaci firem a využívá jeho vybudovaného ekosystému. Lískovec bude zároveň konzultovat strategické směřování centra. Další funkční období má schválené i předsednictvo představenstva, svou funkci obhájili předseda Jiří Kabelka (DEL a.s.) i místopředseda Petr Šimoník (VŠB-TUO). Do nově vzniklé pozice místopředsedkyně představenstva byla jednomyslně zvolena Jana Polášek Filová (Škoda Auto a.s.). Nová pozice byla vytvořena s ohledem na rozrůstající se oblasti činnosti centra.
Studentky a studenti pěti škol architektury se propojí, aby prozkoumali Českou republiku a navrhli pro ni konkrétní řešení i vize. Společný projekt Technické univerzity v Delftu, vysoké školy ARCHIP, Fakult architektury ČVUT v Praze, VUT v Brně a TU v Liberci inicioval nizozemský architekt, spoluzakladatel studia MVRDV a hostující profesor na FA ČVUT Winy Maas.
Kybernetická hrozba už dávno není jen pojmem ze sci-fi literatury či filmu. Hackerských útoků na instituce, firmy i na jednotlivce neustále přibývá a útočníci, kteří vytěžují a zneužívají naše osobní data, jsou čím dál nebezpečnější. V České republice je citelný nedostatek odborníků, kteří dokáží předvídat a odvrátit hackerský útok nebo dokážou nacházet a odstraňovat zranitelnosti počítačových a síťových systémů v kyberprostoru. Právě takové odborníky, kteří budou myslet jako hacker, připravuje do praxe Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT).
Na konci ledna bylo rozhodnuto o udělení akreditace novému programu Scénické technologie. Tento mezifakultní program připravily společně Fakulta stavební, elektrotechnická a strojní. Přihlášky je možné podávat od 14. února 2023.
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivním nasazení záchranářů a hasičů a speciálních přístrojů nakonec našel, ale alarmující incident bude i nadále vzbuzovat řadu otázek.