Datum zveřejnění: 
24. 10. 2023
Na XXIX. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně se ve dnech 31. října až 3. listopadu s modernizovanou expozicí představí České vysoké učení technické v Praze.

ČVUT v Praze je tradičním účastníkem všech veletrhů Gaudeamus v Brně, Praze i Bratislavě a jeho expozice jsou pravidelně oceňovány – na posledním veletrhu v Praze získalo ČVUT cenu za 1. místo, v Brně pak za 2. místo.   

Exponáty Českého vysokého učení technického jsou už tradičně velkým lákadlem. V Brně budou k vidění např. Van de Graaffův generátor, vodní kanál z olympiády v Tokiu, funkční model novorozeněte a mnoho zajímavostí z výuky. Přichystány jsou i nejrůznější prezentace nebo populární chill out zóna. Příchozí studenty pak určitě zaujme i jedna úplná novinka – možnost vyjádřit svůj vztah k ČVUT legálním posprejováním zdi v rámci expozice.

Na stánku ČVUT v pavilonu V se středoškolští studenti dozvědí informace přímo od zástupců a studujících všech osmi fakult (stavební, strojní, elektrotechnické, jaderné a fyzikálně inženýrské, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství a informačních technologií), Masarykova ústavu vyšších studií a dvou podpůrných organizací, patřících pod Rektorát ČVUT, ELSA (Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami) a CIPS (Centrum informačních a poradenských služeb).

Veletrh Gaudeamus v Brně svým návštěvníkům nabídne expozice 342 univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí, studenti si zde mohou vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze třinácti zemí světa – z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Nizozemí, Litvy, Německa, Irska, Francie, Belgie, Finska, Malty, Spojených arabských emirátů a Španělska. Cílem veletrhu je poskytnout studentům středních škol komplexní informace a poradenství pro maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, kterým volba studia po maturitě bez pochyb je. Veletrh je výjimečný především širokou nabídkou doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Všechny doprovodné programy návštěvníci veletrhu najdou přímo v pavilonu V a jsou pro ně zcela zdarma.

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Adriana Rajmová
E-mail: 
adriana.rajmova@cvut.cz