Datum zveřejnění: 
14. 6. 2023
Rádi bychom vás pozvali na představení lávek do Krkonoš, které navrhli a postavili studenti a studentky architektury. Vernisáž se koná v úterý 20. června ve 13 hodin na nádvoří Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Šest nových lávek je výsledkem spolupráce Ústavu navrhování II FA ČVUT a Správy Krkonošského národního parku.

Studentské lávky se v nejvyšších českých horách poprvé objevily v roce 2019. Tehdy vytipovali správci Krkonoš lokality, kde dřevěné konstrukce starých lávek dosluhovaly. Z běžné výměny dožilých dřevěných prvků nakonec díky invenci studentů vybočila instalace pěti nekonvenčních konstrukcí. Soubor lávek a útulen, které se realizovaly o rok později, získal v roce 2022 ocenění Počin veřejného investora v Krkonošské ceně za architekturu.

Design-build projektu, při kterém se nápady dovedou až po realizaci vlastníma rukama, se účastní celkem 47 studujících. Invenci finálních řešení napovídají jména, která svým lávkám studenti dali: 210 bpm, Hranolky, Kokrháč, Fošínka, Nelávka nebo Klínovvka. 

Picture

Picture

Picture

Picture

Kontaktní osoba: 
Jméno: 
Ing. arch. Kateřina Rottová Ph.D.
E-mail: 
rottovakat@fa.cvut.cz