KHNP také v současné době ve spolupráci s ČVUT rozvíjí bakalářský, magisterský a doktorský program, který má za cíl vychovat novou generací odborníků zaměřených na provoz jaderných elektráren. Korejská společnost se tak snaží přispět k tomu, aby se v Česku nacházel i po dostavbě nových jaderných bloků dostatek pracovních sil nezbytný k jejich fungování.
Korejské společnosti jsou na poli vědy a výzkumu v Česku aktivní již od roku 2016. V roce 2020 byl zahájen první společný projekt energetického výzkumu Technologické agentury ČR a Korejského institutu pro hodnocení a plánování energetických technologií (KETEP) pod vedením Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Korejského ministerstva průmyslu, obchodu a energetiky.
Současný společný výzkumný projekt v oblasti energetiky je druhým svého druhu a byl zahájen v roce 2022. Z korejské strany na výzkumu kromě KHNP spolupracují také univerzita Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) a Korea Atomic Energy Research Institute (KAERI).
S dokončením výzkumu se počítá v roce 2025. Zástupci všech zúčastněných stran se naposledy sešli v dubnu tohoto roku na společném pražském sympoziu, aby zhodnotili dosavadní výsledky projektu.