28. 2. 2024
Pětadevadesát studentek středních škol z Česka i Slovenska se v pátek 9. února zúčastnilo akce Staň se na den vědkyní.

Bohatý program v režii Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a Fakulty elektrotechnické ČVUT má každoročně za cíl inspirovat středoškolačky ke studiu přírodních a technických věd. Podívejte se na fotogalerii, která zachycuje jak atmosféru  dopoledního programu s přednáškami i panelovou diskuzí studentek a vědkyň z FEL a FJFI, tak i odpoledních workshopů. V nich si středoškolačky sestavily třeba solární lampičku a detektor z mraků, zkusily si programování v Pythonu i to jak naprogramovat robota. V dalších cvičeních se například seznámily s nástrojem pro počítání s velkými čísly, vyrobily gelový dozimetr, který jim umožnil spatřit na vlastní oči ionizující záření nebo jim vědkyně přiblížily práci v optické laboratoři.