8. 7. 2022
České vysoké učení technické v Praze podepsalo 8. července 2022 smlouvu s Macquarie University z Austrálie. Macquarie University, zařazená do Top 200 univerzit na světě, je považována za jednu z nejlepších univerzit v Austrálii a produkuje absolventy, kteří patří mezi nejvyhledávanější profesionály na světě.

Na ČVUT dnes zavítala šestičlenná delegace Macquarie University. V rámci připraveného programu navštívila několik kateder Fakulty elektrotechnické, aby se seznámila s jejich prací i výsledky. Návštěva přispěla k rozvoji spolupráce ČVUT s touto špičkovou univerzitou umístěnou v centru Sydney, největším australském středisku high-tech. Na Macquarie University studuje více než 45 000 studentů, včetně 10 000 zahraničních.