18. 3. 2022
Tanečně vizuální pocta kvantové fyzice nazvaná Color Force se představila účastníkům slavnostního shromáždění Centra pokročilých aplikovaných přírodních věd (CAAS – Centre of Advanced Applied Sciences) v Divadle Archa.

Záznam vystoupení je nyní dostupný online. Stejně tak i krátký sestřih celého odpoledne a večera.

Program uvedl prof. Igor Jex, ředitel CAAS, a doc. Jaroslav Bielčík, který je vedoucím výzkumného programu Částicová fyzika (PARPHYS) v rámci CAAS. Jedním z jeho výstupů je právě i taneční vystoupení Color Force. To vznikalo v rámci podprogramu Jazyk v komunikaci mezi vědou, uměním a veřejností, který vede Roman Berka, ředitel Institutu Intermédií při Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.

Vědecké přednášky

• prof. ak. soch. Marian Karel a doc. Josef Šafařík: Interpretace multimediálního obsahu v rámci formátu uměleckého díla
  • prof. Tomáš Čechák: Aplikace ionizujícího záření v kulturním dědictví
  • prof. Igor Jex: Fraktály a kvantová informace
  • prof. Akad. arch. Vladimír Soukenka: Vztah vědy a umění

Color Force

• koncepce, videoprojekce: Jakub Hybler
  • koncepce, choreografie: Veronika Švábová
  • koncepce, světelný design: Tomáš Morávek
  • zvuk: Philippe Leforestiére
  • technická produkce: Petr Kiška
  • interpretace: Marta Vodenková, Lea Švejdová, Jana Látalová

Slavnostní shromáždění CAAS a večerní program Dialog vědy a umění, který proběhl 4. listopad 2021, je součástí projektu Centra pokročilých aplikovaných přírodních věd (CAAS) pod číslem CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_019/0000778. CAAS je spolufinancován Evropskou unií.