24. 2. 2022
Dnešní útok Ruska na Kyjev a další svrchovaná území Ukrajiny rezonuje celou společností. Média se ptají i na přístup českých univerzit k ukrajinským studentům. Na ČVUT natáčela jako první Česká televize. Hovořila s prorektorem, prof. Ing. Zbyňkem Škvorem, CSc., na jeho mateřské půdě Fakulty elektrotechnické. Na dotazy redaktorky odpovídal i student Ruslan, jehož rodina přímo v Kyjevu žije a jeho starší bratr již ČVUT absolvoval.

V současné době na ČVUT studuje okolo 450 ukrajinských studentů. Podle pror. Škvora zatím univerzita nezaznamenala žádné žádosti o přerušení studia či o finanční pomoc, ale je připravena studentům z Ukrajiny zcela vyjít vstříc. Na důkaz plné podpory a solidarity vlaje nad ČVUT ukrajinská vlajka.