Datum zveřejnění:
24. 11. 2021
V sobotu 20. listopadu 2021 se uskutečnil v Oboře hvězda již 68. ročník běžeckého závodu a 58. ročník Akademického mistrovství v přespolním běhu. Pořadatelem závodu byl Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT a konal se pod záštitou rektora ČVUT v Praze doc. Vojtěcha Petráčka.

I přes nepříznivou situaci se závodů zúčastnilo úctyhodných 200 sportovců ve čtrnácti kategoriích. Startovní listina v kategorii mužů slibovala atraktivní podívanou. Na startu se objevila jména z naší krosové špičky Jakub Zemaník a Jiří Homoláč, kteří tuto disciplínu opanovali.

Velká gratulace patří Vítu Hlaváčovi (FBMI), který se v AM umístil na 3. místě, a Zuzaně Porubčanové (FJFI), která si doběhla ve stejné soutěži pro čtvrtou příčku. Předávání cen sportovcům proběhlo za účasti prorektora pro řízení kvality ČVUT Ing. Radka Holého, Ph.D.