19. 7. 2021
Dne 16. července se v 10. patře Rektorátu ČVUT konalo slavnostní zakončení sedmého ročníku Letní IT školy pro studentky středních škol. Během večera prezentovaly týmy složené z účastnic svoje projekty, na kterých pracovaly během celodenního hackathonu. Při práci na projektech měly dívky zúročit vše, co se během týdne na ČVUT naučily a dozvěděly ze světa IT.

Letní IT škola probíhala od 12. do 16. července v učebnách a laboratořích Fakulty informačních technologií ČVUT. Celkem 27 studentek středních škol z celé České republiky se sjelo na týden do Prahy na ČVUT, aby společně objevovaly svět IT. Seznámily se tak postupně se základy programování, počítačové grafiky a také s tvorbou webových stránek. Kromě toho navštívily Laboratoř inteligentních vestavných systémů a Laboratoř zpracování obrazu na Fakultě informačních technologií ČVUT. Také se byly podívat do partnerských firem tak, aby získaly povědomí o tom, jak a kde lze nabité znalosti profesně využít.

Letní IT školu pořádá ČVUT v Praze tradičně společně s organizací Czechitas, která se na vzdělávání žen v IT zaměřuje.

Foto, zdroj: Czechitas