13. 3. 2020
Hlavní složkou dezinfekčních prostředků vyráběných na ČVUT, konkrétně na katedře jaderné chemie Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské, je ethylalkohol, destilovaná voda a izopropylalkohol. V případě prostorové dezinfekce se ještě přidává peroxid vodíku. U dezinfekce na ruce pak glycerol a citral. Dezinfekci plní fakulty do pěti a desetilitrových barelů. Dezinfekce je využívána v prostorách univerzity a jejích součástí, jako je také Univerzitní základní a mateřská škola Lvíčata.

Dezinfekci jsme již dodali Městským částem Praha 6 a Suchdol, Národní technické knihovně, Záchranné službě hlavního města Prahy a Horské službě ČR.

Univerzita tak v rámci svých možností ulevuje trhu, kde je nyní po dezinfekčních prostředcích velká poptávka.