13. 2. 2020
Motivační stipendium poprvé vypsala Fakulta stavební ČVUT pro letošní akademický rok. Jeho cílem je podpořit středoškoláky vynikající v matematice, kteří nastoupili do prvního ročníku bakalářského studia. Díky němu 61 studentů získalo celkem 467 500 korun.

Stipendium ve výši 10 000 korun obdrželi studenti, kteří složili maturitní zkoušku Matematika + s výsledkem „výborně“, po 7 500 Kč si odnesli studenti, jež dostali v příjímacím testu z matematiky na Fakultě stavební ČVUT 19 nebo 20 bodů z 20 možných nebo kteří doložili průměr známek na vysvědčení z předmětu Matematika 1,00.

Motivační stipendium je připraveno pro středoškoláky s vynikajícími výsledky v matematice, kteří začnou studovat na Fakultě stavební ČVUT i v příštím akademickém roce. Podmínky pro jeho získání budou stejné. Přijímací zkoušky z matematiky přitom budou odpuštěny všem uchazečům, jejichž průměr známek na vysvědčení z předmětu Matematika na střední škole bude do 2,00.

Více informací naleznete na fsv.cvut.cz.

Podmínky pro jeho získání budou stejné jako v roce 2019.