8. 6. 2019
Dne 7. června proběhl na náplavce Rašínova nábřeží další ročník boje o titul akademických mistrů ČR - Univerzitní osmy. Osmiveslice s kormidelníkem složené ze studentů jednotlivých českých i zahraničních univerzit se představily na netradiční vzdálenosti 1 000 metrů. Závod se konal v rámci Primátorek a tým ČVUT dokázal obhájit prvenství již posedmé v řadě z celkem devíti. Mužská posádka ČVUT závodila ve složení: Jan Hájek, Albert Caban, Jakub Paroulek, Martin Basl, Jiří Kopáč, Vit Šantrůček, Vojtěch Dědek, Jan Zavadil a k. Tereza Andrlová.

Univerzitní osmy jsou nejmladším závodem v programu Primátorek a, jak už název napovídá, jedná se o klání akademických posádek. Od roku 2011 obstarávají páteční předprogram celého víkendu. Původně byly určeny pro pražské vysoké školy, po velkém zájmu dalších českých i zahraničních univerzit však byly otevřeny všem posádkám. Ve srovnání s Primátorkami se závodí na poloviční kilometrové trati bez vyšehradské zatáčky.

Foto, zdroj: www.osmy.cz