8. 3. 2019
Průřezovým tématem prvního ročníku Česko-izraelského akcelerátoru (CIPA) je Smart city. Mezinárodní studentské týmy z ČVUT v Praze a izraelské univerzity Technion v Haifě budou pod vedením zkušených mentorů navrhovat inovativní řešení konkrétních zadání průmyslových partnerů. Slavnostního zahájení 7. března v rezidenci velvyslance Státu Izrael v České republice se zúčastnili významní představitelé z oblasti vzdělávání, průmyslu i veřejnoprávního sektoru včetně rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka.

Mezi vybranými tématy, na jejichž řešení se studentské týmy zaměří, patří elektromobilita a řízení životního cyklu elektrobaterií od společnosti ČEZ ESCO, provoz dedikované mobilní sítě pro kritické aplikace od společnosti Nordic Telecom, budoucnost dopravy v rámci autonomní mobility ve velkých městech společnosti ELTODO a systém TE-VOGS ke zvýšení bezpečnosti pozemního provozu od AERO4TE.

CIPA je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Českou republikou a Státem Izrael v oblasti podpory inovací. ČVUT v Praze je první univerzitou v České republice a třetí v Evropě, která zahajuje činnost mezinárodního inovačního akcelerátoru.

Foto: Petr Neugebauer, ČVUT FEL

O události informovala tato média: lupa.cz a prahapress.cz.