15. 11. 2018
Velvyslankyně Indické republiky Narinder Chauhan navštívila Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT, aby se blíže seznámila s jejími aktivitami a vybavením a projednala možnosti další spolupráce v oblasti vzdělávání. Na modelu školního jaderného reaktoru VR-1 Vrabec si také vlastnoručně vyzkoušela jeho spuštění. Velvyslankyni na fakultě provázel rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček, děkan FJFI prof. Igor Jex a proděkan pro vědu a výzkum FJFI doc. Libor Šnobl.

Návštěva indické velvyslankyně navazuje na zářijovou státní návštěvu indického prezidenta Ráma Nátha Kóvinda v České republice. Na jednání s ministrem zahraničních věcí Janem Hamáčkem jednali mimo jiné také o perspektivách spolupráce v oblasti mírového využití jaderné energie, vědě, výzkumu a inovacích. Její excelence Narinder Chauhan během téměř dvouhodinové návštěvy fakulty viděla kromě modelu jaderného reaktoru také školní fúzní reaktor (tokamak) Golem, pracoviště částicové fyziky, chemické laboratoře a další pracoviště, kterými ji provázeli jak vedoucí těchto oddělení, tak studenti, včetně postgraduálního studenta Praveshe Dhyaniho z Indie.