22. 8. 2018
Od 29. července do 10. srpna proběhl ve Svatém Štěpánu již devátý ročník tábora ČVUT Jáma lvová. Toho se zúčastnilo 24 nadaných dětí z druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky. Tábor, který je slavnostním zakončením celoroční matematicko-programátorské korespondenční soutěže, byl letos laděn do božské tématiky. Účastníci v roli bohů řídili běh světa, starali se o blaho svých oveček a čelili mnohým hrozbám.

Pod vedením zkušených organizátorů z řad studentů a spolupracovníků ČVUT si školáci vyzkoušeli práci na výzkumném projektu, a to včetně závěrečné prezentace a obhajoby. Dále měli možnost vyslechnout si řadu poutavých přednášek z technických a přírodovědných oborů, jako jsou medicína, programování, nebo astronomie.

Více o projektu Jáma lvová se můžete dovědět zde.