10. 5. 2018
Zástupci Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT, Fakulty elektrotechnické ČVUT, společností ERA-BHC CS s.r.o., Omnipol, a.s., CybEe a velvyslanec Estonska v České republice podepsali smlouvu o poskytnutí platformy Cyber Hygiene e-Learning Software. Ta se skládá z jednoho tisíce uživatelských licencí pro potřeby univerzitních studentů a zaměstnanců, které budou mít – zatím na dobu dvou let – ve spolupráci s distributorem této platformy pro Českou republiku, firmou ERA-HBC CS s.r.o., k dispozici vybraní akademičtí pracovníci a studenti Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze a katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Studenti se tak seznámí s jedním z důležitých nástrojů pro udržování kybernetické bezpečnosti a producent softwaru získá kvalifikovanou zpětnou vazbu. Ta mu umožní produkt dále rozvíjet a lépe jej uplatnit mimo jiné i v akademickém prostředí, které má své specifické charakteristiky a vysoké nároky na softwarové vybavení.