Datum zveřejnění: 
18. 12. 2017
V pátek 15. prosince se v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT na Karlově náměstí konalo finále 9. ročníku Robosoutěže pro střední školy. V ní se studenti snaží co nejlépe splnit soutěžní zadání pomocí robotů sestavených ze stavebnice Lego Mindstroms. V letošním ročníku zvítězil univerzitní tým Unstable Voltage nad gymnazijním týmem z Příbrami, který se soutěže účastnil pod názvem Mindbreak2. Na třetím místě se umístil další středoškolský tým Kotrš z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově.

Do letošního ročníku Robosoutěže pro střední školy se přihlásil rekordní počet 155 studentských týmů, z toho 29 týmů se utkalo ve finále. Soutěžní úloha s názvem Střelnice umožnila všem týmům zvolit rozmanité konstrukční přístupy. Roboti z lega měli za úkol během 90 sekund posbírat míčky rozestavené na hrací ploše podle barev a umístit je do příslušných barevných terčů.

Vítězný robot týmu Unstable Voltage používal metodu rozlišování míčů barevným čidlem v kombinaci s obřím zásobníkem a přesnou střelbou do terče.

Picture

Picture

Picture