28. 7. 2017
Studenti Fakulty elektrotechnické Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová v rámci startupu X.GLU vyvíjí glukometr pro děti, který má formát kreditní karty. Právě díky jejich řešení získali 27. července celosvětové vítězství na prestižní mezinárodní soutěži Microsoft Imagine Cup v americkém Redmondu. To s sebou přináší ceny v hodnotě 250 tisíc amerických dolarů. Do finále soutěže postoupilo v rámci národních soutěží více než 50 projektů.

Startup X.GLU založil v květnu 2016 spolupracuje s chytrými telefony. O naměřených hodnotách okamžitě informuje rodiče dítěte, kterým zároveň oznámí i polohu potomka. V případě komplikací tak mohou rodiče okamžitě zasáhnout.

O úspěchu studentů informovala média: denik.cz, ceskenoviny.cz, byznys.iHned.cz, CT24.cz, zpravy.rozhlas.cz, seznam.cz, blesk.cz, e15.cz, euro.cz, Lupa.cz, rozhlas.cz, technickytydenik.cz, novinky.cz, nova.cz, aktualne.cz a mnohá další.

Další plány startupu X.GLU představily servery tyden.cz, ihned.cz, denik.cz, iRozhlas.cz, novinky.cz, nebo chip.cz.