14. 2. 2017
V pátek 10. února se Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT připojila k mezinárodnímu projektu Hledání Higgsova bosonu z rozpadu Z0 na experimentu ATLAS na LHC, organizovaném ve spolupráci s Mezinárodní skupinou pro popularizaci částicové fyziky IPPOG, Evropskou fyzikální společností EPS a CERN u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě. Ten připadá na 11. února.

Experimentu se zúčastnily české středoškolačky i posluchačky středních škol v zahraničí. Do akce se kromě ČVUT zapojily i další světové univerzity, konkrétně francouzská Université Paris Diderot, italská Università della Calabria a španělská Universitat Autònoma de Barcelona. V závěru dne proběhla společná telekonference, během níž dívky prodiskutovaly výsledky experimentu a kladly dotazy i kolegyním z CERN.

Informace o akci přinesla také Česká televize (od 14. minuty reportáže).