12. 2. 2017
Již po devatenácté ocenil český Siemens nejlepší mladé vědce, studenty a pedagogy v prestižní vědecké soutěži Cena Wernera von Siemense. Na slavnostním večeru dne 9. února v Betlémské kapli převzal cenu Marek Novák z Fakulty elektrotechnické ČVUT, a to za v kategorii nejvýznamnější výsledek výzkumu a inovace. Student byl oceněn za vývoj miniaturního glukometru s možností bezbateriového provozu a propojením na smartphone. Ocenění pro nejlepší disertační práci napsanou ženou si odnesla Neda Neykova z katedry inženýrství pevných látek Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT, která se věnovala hydrotermální syntéze nanotyčinek a nanosloupků ZnO pro použití ve fotovoltaice. Druhé místo za diplomovou práci obdržela Ing. Kseniya Popovich, rovněž z FJFI.

Cenu Wernera von Siemense pořádá společnost Siemens spolu s významnými představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou i garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení nejlepších prací. Záštitu nad udílením cen poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.