16. 10. 2016
I přes nepřízeň počasí se 12. října od 9.00 do 14.00 představovaly na provizorním závodním okruhu v Technické ulici formule studentů Fakulty elektrotechnické eForce FEE Prague Formula a monopost Fakulty strojní CTU CarTech. Součástí akce Den s formulemi ČVUT byla také prezentace loňské sezóny a představení plánů na následující akademický rok.

Největší změnu plánuje na příští sezónu, ve které musí studenti sestavit vždy nový vůz, tým formule se spalovacím motorem CTU CarTech Fakulty strojní. Ten chce nahradit stávající verzi kompozitního monocoque, zcela novým, který umožní vylepšení kinematiky vozu a ještě další snížení těžiště. Na rozdíl od týmu elektrické formule eForce FEE Prague Formula, který se v letošní sezóně zaměří na celkové vylepšení vozu z minulého roku.

Formula Student je mezinárodní soutěž pro studenty vysokých škol, kteří si musejí navrhnout a sestrojit závodní formuli, postarat se o ekonomickou stránku a prezentaci projektu a sestavit obchodní plán.

O Dnu s formulemi ČVUT informovaly servery iDnes.cz, Blesk.cz, Tyden.cz, nebo Denik.cz.