10. 9. 2016
Během letních prázdnin vzniklo na pláži u Jizery v Mnichově Hradišti několik dřevěných objektů. V rámci letní dílny Ateliéru MáMA Josefa Mádra a Šárky Malošíkové je navrhli a vyrobili studenti Fakulty architektury ČVUT. Spolupráce ateliéru s městem trvala celý uplynulý akademický rok, v průběhu kterého studenti ve svých projektech objevovali skrytý potenciál místa a prověřovali záměry nové výstavby. Mnichovo Hradiště si úpravu pláže vzalo jako jednu ze svých priorit a poskytlo studentům a pedagogům materiál a technickou podporu.

Letní dílně předcházelo březnové plánovací setkání s občany a víkendový workshop, při kterém studenti diskutovali se starostou Ondřejem Lochmanem a městským architektem Jakubem Chuchlíkem o představě dalšího rozvoje pláže. Výsledkem letní dílny jsou tři charakterem odlišné pobytové plochy, venkovní šachy a houpačka. Všechna realizovaná díla také splňují přísné protipovodňové podmínky.