21. 6. 2016
S výrazným náskokem zvítězil tým eForce FEE Prague Formula, reprezentující Fakultu elektrotechnickou ČVUT, na závodech v americkém Lincolnu. Studenti tak zopakovali svůj úspěch ze soutěže v kanadském Barrie.

V závodech série Formula SAE Eletric, které se konaly od 15. do 18. června, opět uspěl monopost eForce FEE Prague Formula. Ten vyvíjí studenti silnoproudého studijního programu Elektronika, energetika a management Fakulty elektrotechnické za spolupráce studentů Fakulty strojní ČVUT.

V konkurenci třiceti družstev obstál tým elektroformule s monopostem, specifikovaným již při návrhu před dvěma lety tak, aby vyhověl americké úpravě pravidel Formula Student. Formule FSE.04x má trakční napětí 300 V a pohon 4x4.

Studentský tým se prosadil v konkurenci takových škol, jako je Massachusetts Institute of Technology, Carnegie Mellon Univerzity nebo Purdue University.

Výsledky soutěže Formula Electric – Lincoln 2016 jsou dispozici zde.

Video ze závodů je možné shlédnout na této stránce.