Datum zveřejnění:
25. 5. 2016
Během předposledního květnového víkendu se v Bělehradě uskutečnil vysokoškolský turnaj s názvem BeST Beograd 2016. Ve velice silné konkurenci 920 studentů z 21 univerzit, 10 zemí a 2 kontinentů se sedmdesátičlenné skupině sportovců z ČVUT podařilo získat celkové vítězství.

Vítěznou medaili přivezl tým fotbalistů ČVUT a výrazné úspěchy zaznamenali i individuální sportovci. V tenise vybojoval zlatou medaili Jakub Jiřička, stříbrnou pak Tomáš Blažek a Sára Bursová. V plavání skórovala Tereza Topková, Jan Němec z turnaje dovezl hned čtyři medaile. Stolní tenisté Michaela Petříková a Václav Hruška získali stříbrnou a bronzovou medaili. Atlet Jaroslav Doubek doběhl v závodě na 1500 metrů pro zlato a v závodě na 800 metrů skončil na druhé příčce. Pozornost svými výkony upoutali i naše basketbalistky a futsalisté ziskem bronzových medailí.