12. 2. 2016
V Art Restaurantu Mánes v Praze se 10. února konalo slavnostní vyhlášení soutěže Inspireli Awards 2015. Jejím vítězem se stal Jakub Hoffmann z Fakulty architektury ČVUT, který odbornou porotu zaujal projektem pro Muzeum finské architektury v Helsinkách.

Na svém projektu pracoval Jakub Hoffmann v rámci programu Erasmus na Aalto University v Helsinkách. Jedná se o objekt pro Muzeum finské architektury, pro které navrhoval nové prostory pro pořádání besed, přednášek nebo výstav. Mezinárodní soutěž Inspireli Awards je určena architektům a designerům do 30 let. Jejího letošního ročníku se zúčastnilo 250 studentů z 25 zemí světa a 45 univerzit. Soutěžící se na webových stránkách soutěže prezentovali fotografiemi svých projektů a realizací. Ve finále, do kterého postoupilo 50 soutěžících, práce posuzovala odborná porota v čele s Bořkem Šípkem. Mezi celkem 25 členy mezinárodní poroty byli např. Zdeněk Fránek, Josef Pleskot, Ivana a Jan Bendovi, Petr Kolář nebo Robert Konieczny.

O udílení cen informovala také Česká televize a server Novinky.cz.