9. 10. 2015
Dne 8. října se v Ballingově sále Národní technické knihovny uskutečnila přednáška prof. Olafa Küblera, emeritního prezidenta ETH Zürich. Prof. Kübler hovořil na téma Governance principles of benchmark universities.

Prof. Olaf Kübler vystdoval fyziku na Technické univerzitě v Karlsruhe a teoretickou fyziku na ETH Zürich. Svojí doktorskou práci obhájil na univerzitě v Heidelbergu. Od roku 1972 působil jako výzkumný asistent na Ústavu buněčné biologie na ETH Zürich. Během své kariéry působil také jako hostující profesor na University of Arizona v Tucsonu, ve výzkumném středisku v Sophia-Antipolis, na Lawrence Berkeley National Laboratory a na EPFL v Lausanne. Prof. Kübler byl rovněž předsedou Vědecké rady Institutu pro pokročilé studium v Berlíně, členem představenstva společnosti Siemens ve Švýcarsku, členem dozorčí rady společnosti Robert Bosch AG, senátorem v Max Planck Society. Působil také ve správní radě Národní univerzity v Singapuru, v Institutu pro vědu a technologie (IST Rakousko), na univerzitě ve Stuttgartu a na královské Abdullah University of Science and Technology (KAUST) v Saúdské Arábii. Od roku 1997 do roku 2005 byl prezidentem ETH Zürich. Pod odborné stránce se prof. Kübler se zabývá aplikacemi pro digitální zpracování obrazu v lékařské diagnostice, robotice, dálkových průzkumech a strukturní biologii.

Prezentace z přednášek jsou k dispozici zde:

Prof. Kübler: Faculty Recruiting at ETH

Prof. Kübler: Governance principles of benchmark universities