15. 7. 2024
Už 26. ročník oblíbeného cyklistického závodu Pražská padesátka odstartuje 21. září před Fakultou architektury v Bechyňově ulici v Dejvicích.

Trasa s převýšením 910 metrů povede z Dejvic přes Horoměřice a Velké Přílepy na Okoř a dále přes Malé Číčovice a Tuchoměřice do Nebušic a Šárkou zpět do Dejvic. Závod je vhodný pro horská a trekkingová kola a přihlásit se na něj můžete do 19. září. Na výběr je z několika kategorií: jednotlivci, páry, týmy ženské, mužské i smíšené, rodinné nebo firemní týmy a dokonce i dvojkola. Pro studenty a zaměstnance ČVUT se po uvedení kódu CVUT15 při registraci online na www.prazska50.cz sníží cena o 15 %, do vzkazu pro pořadatele je třeba napsat číslo průkazu. Prvních 20 přihlášených má navíc startovné zdarma (bližší informace na dita.rudolfova@cvut.cz). Spolupořadateli této akce jsou ČVUT, Městská část Praha 6 a Excalibur Tours. Vloni se hlavního závodu na zúčastnilo 1224 závodníků.

Foto - prazska50.cz