14. 6. 2023
.

Rádi bychom vás jménem konsorcia projektu LVICE2   pozvali na prezentaci do pražského planetária Planetum, kde budou v pátek 23. června 2023 od 13.00 hodin veřejně představeny detaily plánované mise první české kosmické sondy k Měsíci, na které také spolupracují kolegové z Ústavu letadlové techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze a Fakulty elektrotechnické ČVUT a Fakulty jaderná a fyzikálně inženýrské ČVUT.

Dozvíte se, jakých vědeckých cílů chce mise dosáhnout, jak bude celá mise vypadat a především jaké benefity České republice realizace této mise přinese. Prezentaci podpoří krátkým vystoupením také pan profesor Zdeněk Němeček, který pracoval na družicích Magion, dále pan profesor Petr Kulhánek a nebo český kosmonaut-záložník, kapitán Aleš Svoboda.

Vědečtí členové  konsorcia budou na místě připraveni demonstrovat některé prototypy přístrojů, které na misi poletí.

Prosíme potvrďte svou účast registrací na tomto odkazu – počet míst je omezen!