25. 5. 2023
Při příležitosti desetiletého výročí založení Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT připravil institut na přelomu května a června třídenní sérii událostí zaměřených na aktuální témata: Průmysl 4.0 a umělou inteligenci. Industry-AI Days 2023 představí nejen to nejlepší z institutu, ale také díky Národnímu centru Průmyslu 4.0 a centru RICAIP propojí vědu s praxí. Pozvání přijali významní hosté z ČR i zahraničí.

Industry-AI Days 2023 jsou kombinací odborného vědeckého programu, strategických setkání špiček státu, akademie a průmyslu, a vzdělávacích workshopů pro firmy a veřejnost. Konají se v termínu 30. května – 1. června 2023 v prostorách CIIRC ČVUT a budou se soustředit nikoli na překonané milníky, ale zejména na současnost. Významní hosté i široká veřejnost budou moci nahlédnout například do výroby modelového auta na několika místech najednou, sledovat ovládání vzdáleného robota přes virtuální realitu nebo si ověřit, jak funguje spolupráce robota s člověkem. Návštěvníci se budou moci zapojit i do diskusí s představiteli vlády a průmyslu nebo získat kvalifikované informace o aktuálně exponovaném tématu umělé inteligence.

Informace o programu jsou dostupné na webu https://industry-ai.cz/