Datum zveřejnění: 
22. 12. 2021
EuroTeQ Engineering University podporuje spolupráci mezi šesti evropskými univerzitami a 45 technologickými partnery a rozvíjí nový přístup ke vzdělávání budoucích inženýrů. V roce 2022 dostanou studenti možnost zapojit se do nového vzdělávacího a výzkumného formátu v rámci výzvy EuroTeQ Collider.

Cílem projektu EuroTeQ Collider je propojit účastníky tak, aby se podpořila jejich kreativita, inovace, nebo sdílení vědomostí, což povede k vytvoření nových přístupů a rovněž k návrhu neobvyklých řešení v rámci zadaného tématu. 

Letošním tématem výzvy Collider je „No leave waste behind".  V rámci aliance EuroTeQ byly identifikovány tři aktuální okruhy témat: města – energie – spotřeba. Na jejich splnění se budou kromě studentů podílet i průmysloví partneři konsorcia EuroTeQ.

Collider bude spuštěn Launch Eventem 10. února 2022, což bude sdílená on-line událost. Po Launch Eventu bude čas na přípravu a Collider, ve kterém budou všichni zúčastnění spolupracovat, proběhne na ČVUT v květnu během 6 dnů (2 víkendy a 2 všední dny). Účastníky budou jak studenti, tak zástupci z praxe, a tak dostanou možnost učit se společně a jeden od druhého, získat náhled na nejnovější technologický vývoj, podnikatelskou inspiraci a jednat v úzké spolupráci s firmami. Za úspěšnou účast na Collideru studenti získají 5 ECTS.

Přečtěte si více zde.

EuroTeQ Collider

Kontaktní osoba: Henri Achten